Секрети агроавіації: відкриваємо завісу до робочих буднів с/г авіакомпанії ТОВ ХАСКОМ

подсолнух
Десикація соняшника: сушити чи сподіватися на погоду
19.08.2019
лісові пожежі
Українці, не залишайтесь байдужими! Підтримаємо разом акцію «Авіапатрулюванню та збереженню лісів в Україні – БУТИ!»
21.01.2020
Самолет НАРП-1

Коли потрібні послуги сільськогосподарської авіації, в тому числі для десикації соняшника, у нас часто запитують: «Ви можете прилетіти просто сьогодні?» Вся справа в тому, що ми працюємо офіційно. Тому навіть для того, щоб літак піднявся в повітря, потрібен деякий час для підготовки і узгодження всієї необхідної документації для перельоту з місця на місце. Виключенням є випадки, коли літак уже працює в сусідніх з вами господарствах.

Сьогодні ми вирішили підняти завісу до своїх звичайних робочих буднів. Таким чином ми спробуємо дати детальні відповіді на ваші часті запитання і пояснити різницю у співпраці з офіційною авіакомпанією та нелегальними «партизанами».

Які основні ризики співпраці з нелегалами

Якщо ви плануєте замовлення літаків на авіахімроботи, вам слід знати про можливі ризики, коли ви звертаєтеся до нелегалів. Перш за все, у разі виникнення непередбачених обставин, ви залишаєтеся сам на сам зі своїми проблемами. Якщо у вас немає на руках підписаного і затвердженого договору про умови вашої співпраці з авіакомпанією, ніхто не зможе гарантувати вам вчасне та якісне виконання вашого замовлення. І навіть якщо ви будете незадоволені виконаною роботою, що особливо помітно на десикації соняшника, ви не зможете ні подати скаргу, ні повернути свої кошти, оскільки на рівні чинного законодавства вас також будуть вважати співучасником злочину.

При виявленні правопорушень, якщо літак чи вертоліт виконує будь-які авіахімроботи без попередження та узгодження з Генштабом України, до господарства, де працює незаконна авіакомпанія, прибувають правоохоронні органи та СБУ, після чого проводиться з’ясування всіх обставин та виноситься відповідне для таких випадків покарання за рішенням суду.

Особливості замовлення літака в офіційній авіакомпанії «ХАСКОМ»

У випадках, коли ви співпрацюєте з офіційною авіакомпанією, ситуація зовсім інша. Насамперед, ваші права як замовника повністю захищені Договором Сторін, а також страховою компанією.

Офіційних агроавіакомпаній в Україні не так багато, але правила і вимоги до всіх однакові. У цій статті ми коротко розкажемо, в якому режимі проходить наша з вами співпраця – від моменту вашого телефонного дзвінка та прибуття літака у ваше господарство до успішного завершення авіахімробіт на ваших полях.

1. Офіційна авіакомпанія після отримання вашого замовлення на авіахімроботи повинна обов’язково подати заявку для схвалення польоту Генштабом та Державіаслужбою України і дочекатися відповіді.

2. У заявці зазначаються координати, звідки повітряне судно планує виліт і куди має прилетіти, а також маркування літака.

3. Для того, щоб виліт повітряного судна був дозволений на офіційному рівні, авіакомпанія повинна мати наступні документи:

- реєстраційне посвідчення повітряного судна

- сертифікат льотної придатності повітряного судна

- сертифікат експлуатанта

- допуск пілота до виконання авіаційно-хімічних робіт

- обов’язковий страховий поліс для пілота, літака і третіх осіб (тобто вас)

4. Доки немає підтвердження від Генштабу на політ, жодне повітряне судно не має права на зліт. Це на законному рівні вважається порушенням повітряного простору України та підлягає покаранню.

5. Після підтвердження поданої заявки, між Сторонами (Замовником і Виконавцем) укладається Договір та підписуються договірні відносини про умови співпраці.

6. Після підписання Договору ви можете очікувати на приліт літака.

7. Під час виконання авіаційних робіт офіс авіакомпанії повинен кожного дня сповіщати Генштаб про початок робіт та їх завершення.

8. Заключний етап успішної співпраці – двостороннє підписання «Акту виконаних робіт» із представником авіакомпанії.

Як можна самостійно перевірити авіакомпанію, до якої ви звертаєтеся за послугами

Список легальних авіакомпаній, що мають право надавати послуги для сільського господарства, зазначений на офіційному сайті Державної авіаційної служби України: avia.gov.ua

Перевірити офіційну діяльність ТОВ «ХАСКОМ» на сайті Державіаслужби можна за повною назвою нашої компанії: Харківський авіаційний сільськогосподарський комплекс.

Чому потрібно замовляти літак для авіахімічного обробітку полів заздалегідь

Коли ви тільки плануєте обробіток полів авіацією, бажано звернутися заздалегідь до обраної авіакомпанії, щоб узгодити можливість надати вам літак саме на обрану вами дату. При завчасному плануванні не виникає ніяких затримок із підготуванням документації, необхідної для офіційної роботи повітряного судна у вашому господарстві.

З іншого боку – внесення передоплати по Договору Сторін за надання авіаційних послуг – це ваша гарантія, що у чітко зазначений термін ви зможете розраховувати на приліт літака саме до вас, без очікування у черзі і без будь-яких додаткових переплат за терміновість. Роботи у вашому господарстві будуть проводитися саме тоді, коли це потрібно вам.

Про своє бажання скористатися послугами обробітку поля з повітря бажано повідомляти офіційну авіакомпанію не менше, ніж за три дні до початку робіт.

Щоб замовити літак для десикації соняшнику в авіакомпанії «ХАСКОМ», зателефонуйте просто зараз у наш комерційний відділ:

(050) 402-23-00

(097) 209-00-10

У телефонному режимі ми надамо вам актуальну інформацію про місцезнаходження найближчого до вас екіпажу та узгодимо всі основні моменти співпраці.

Чекаємо на ваш дзвінок!

1 Комментарий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *