Українці, не залишайтесь байдужими! Підтримаємо разом акцію «Авіапатрулюванню та збереженню лісів в Україні – БУТИ!»

Самолет НАРП-1
Секрети агроавіації: відкриваємо завісу до робочих буднів с/г авіакомпанії ТОВ ХАСКОМ
27.08.2019
лісові пожежі

За даними Всеукраїнської екологічної ліги, в Україні з початку 2019 року відбулося близько 2 000 лісових пожеж. Велика їх частина сконцентрована в Житомирській, Волинській, Дніпропетровській, Луганській і Харківській областях - тобто регіонах з найвищою лісистістю. У лісах, що знаходяться в користуванні підприємств Держлісагентства (73% лісів України), за даними відомства, було зафіксовано 596 лісових пожеж на загальній площі 619,2 гектарів.

Більшість лісових пожеж спровоковані діями людей і господарською діяльністю, Торф'яні пожежі у Волинській, Чернігівській, Рівненській та частково в Київській областях виникають під впливом високої температури і знову-таки через людську недбалість.

Наслідки пожеж лісова екосистема може відчувати десятки років. Низові пожежі призводять до знищення лісової підстилки, до загибелі дрібних тварин, популяція яких практично ніколи не відновлюється в повному обсязі. Верхові пожежі знищують самі лісові масиви.

Найчастіше мова йде про незаконну вирубку лісу - в таких випадках пожежа може стати операцією прикриття для перевіряючих. А лісові дороги - під'їзні шляхи для пожежної техніки - часто використовуються для вивезення незаконно спиляних кубів деревини. До речі, некомпенсована вирубка і пожежі - дві основні проблеми українських лісів, які іноді об'єднуються в одну.

Відновлення природних екосистем відбувається дуже повільно. Коли випалюється трав'яна або лісова підстилка, окрім загибелі живих організмів знижується і родючість верхнього шару грунту. Температура на кромці пожежі буває до 900 градусів, грунт глибоко прогрівається і гумус теж вигорає.

Незаконна вирубка лісу тільки в 2019 році завдала збитків державі на суму сотень мільйонів гривень. Один з прикладів - Харківська область - більше 100 млн. грн.

За даними Держлісагентства, у 2018 році в Україні відтворено лісів на загальній площі 43,7 тисяч гектарів, з яких нових насаджень - 1,9 тисячі га. З січня по червень 2019 року обласні управління лісового та мисливського господарства, що належать до сфери управління Держлісагентства, відтворили ліси на площі майже 36 тисяч га. А ліс росте 80-100 років. Тому норма 2 мільйони гектарів - це не 40-50 років, а 400-500.

Загальна площа лісового фонду в Україні - 10,4 млн. га. Лісистість території становить 15,9% при оптимальному нормативі в 20%. У кількісному співвідношенні на одного українця припадає 155 дерев, на француза - 187, на австрійця - 360, на росіянина - 4,5 тисячі дерев.

Керівник кафедри дендрології та лісової селекції Національного університету біоресурсів і природокористування України Юрій Марчук зазначив, що важко переоцінити важливість 10 мільйонів гектарів лісів України, а це 1/6 території, і важливість 2 мільярдів 200 мільйонів деревини на пні - це кілька бюджетів держави.

Ось чому так важливо авіаційне патрулювання лісів, яке вчасно виявить осередки пожеж або незаконної вирубки деревини і допоможе уникнути негативних наслідків.

ТОВ «Харківський авіаційний сільськогосподарський комплекс» готовий надати послуги з авіапатрулювання лісів в усіх областях України.

Телефони для зв’язку з представником компанії ХАСКОМ:

(057) 766-56-96

(050) 402-23-00

(050) 183-91-03

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *