Нелегальні авіакомпанії та чому СБУ карає фермерів

Диапазирующая трихограмма – двойной удар по вредителям
30.05.2019
Авіакомплекс «ХАСКОМ» — нам уже 8 років!
25.06.2019

Мало хто з фермерів, замовляючи послуги сільськогосподарської авіації, цікавиться наявністю в обраної компанії дозволів на проведення авіаційно-хімічних робіт (АХР). На жаль, для України це більш ніж звичайне явище. У більшості випадків сільгосп виробник навіть гадки не має, що ці документи взагалі повинні бути і які вони на вигляд. З іншої сторони, агроному навіть байдуже, хто саме і якими літаками буде обробляти його поля. Насамперед йому важливі терміни і ціна внесення гербіцидів, інсектицидів, трихограми чи десикантів авіацією.

Тут фермера зрозуміти можна. Коли на полі з’являється совка чи стебловий метелик, всі думки будуть зайняті лише збереженням свого майбутнього врожаю. І тут уже найбільше значення має швидкість обробки поля, а не законність тієї чи іншої авіакомпанії.

Зовсім інше відношення до незаконної діяльності у повітряному просторі мають правові органи та СБУ. В тій ситуації, що склалася на Сході країни, за останні роки значно почастішали випадки затримання працівників нелегальних авіакомпаній під час виконання авіа хім робіт. Прикро, що відповідальність у таких обставинах несе не тільки авіакомпанія, яка нелегально обробляла фермерські поля. Покарання у вигляді значних грошових стягнень призначаються і самому замовнику авіаційних послуг. Іноді розміри таких штрафних санкцій можуть прирівнюватися навіть до розміру прибутку від продажу врожаю.

Так склалося, що з усіх авіаційних компаній, які працюють в Україні та надають послуги з АХР та АБР, станом на 2019 рік лише три офіційно затверджені у Міністерстві та мають задокументовані дозволи виконувати роботи по обприскуванню полів.

СБУ попереджає і наголошує, що вся діяльність, пов’язана із втручанням у повітряний простір України, має бути повністю легалізована. Авіакомпанії мусять мати дозволи на польоти, особливо у прикордонних зонах, сертифікати експлуатанта на повітряні судна, а також офіційно підтверджені документи на виконання будь-яких робіт на сільськогосподарських угіддях.

Пам’ятка для агронома: як співпрацювати з авіакомпаніями і не порушувати закони України

1. Всі три офіційно працюючі авіакомпанії зазначені на сайті Державної авіаційної служби України. Ви можете перевірити самостійно, чи входить до цього списку обрана вами компанія, з якою ви плануєте співпрацювати

2. Укладайте заздалегідь договір на надання авіаційних послуг з обраною авіакомпанією. Це ваша гарантія на майбутнє: якщо послуги авіації все-таки знадобляться, ви зможете розраховувати на своєчасну допомогу з повітря

3. Нижче ви можете ознайомитися з переліком всіх необхідних документів, які обов’язково мають бути наявні у компанії, що займається обробітком полів літаками офіційно, не порушуючи діюче законодавство нашої країни

Гарних вам врожаїв та завжди сприятливих погодних умов!

З повагою,

Авіакомплекс ХАСКОМ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *